SPOLOČNOSŤ KIA

Kia Motors Corporation, založená v máji 1944, je najstarším výrobným závodom automobilov v Kórei. V skromných začiatkoch vyrábala bicykle a motocykle. Kia postupne rástla a ako súčasť skupiny Hyundai-Kia Automotive Group sa stala piatym najväčším výrobcom vozidiel.

Kia v súčasnosti vyrába viac ako 1,4 milióna vozidiel ročne v 14 výrobných a montážnych závodoch v 8 krajinách. Predaj a servis týchto vozidiel je zabezpečený cez sieť viac ako 3000 distribútorov a dílerov pokrývajúcich 172 krajín. Korporácia zamestnáva viac ako 40 tisíc zamestnancov s ročným obratom cez 17mld. USD.

PREČO KIA

Náš záväzok voči planéte je veľmi rozsiahly, od nových efektívnejších motorov cez autá na alternatívne pohony až po ekologické výrobné procesy. Nálepka ECO dynamics tiež zdôrazňuje ekologické aspekty našich vozidiel. Dôkazom našej snahy je 34. miesto v rebríčku Interbrand’s 2014 Best Global Green Brands.

Kia Motors je najúspešnejším výrobcom automobilov v Kórei, no v Európe má taktiež dlhú tradíciu. V súčasnosti je európska centrála situovaná vo Frankfurte, kde pracuje aj dizajnový tím na návrhoch interiérov a exteriérov pre európske automobily. Niekoľko modelov vyrábame aj v našom závode v Žiline.

KIA 4 BUSINESS

Sme hrdí na to, že zákazníkom poskytujeme služby v najvyššej možnej kvalite. Odborní poradcovia podporujú podnikateľov najnovšími informáciami o automobiloch, cenách, financovaní a podporných službách, aby Kia bola správne rozhodnutie pre vaše podnikanie.

Menu